Mammologická poradna v karlovarské nemocnici má za sebou první záchyt karcinomu u muže❗️

Do poradny přichází pacientky, které si samy vyhmatají na prsu něco podezřelého nebo mají s prsy problémy, ať už se jedná o bolest, sekreci z bradavky či zánět a také pacientky ze screeningových center (mamografie) k dalšímu řešení – tzn. operaci. Před půl rokem rozšířila Nemocnice Karlovy Vary služby pro pacienty o mammologickou poradnu, jejíž provoz zastřešují lékařky z chirurgického oddělení. Do poradny přichází pacientky, které si samy vyhmatají na prsu něco podezřelého nebo mají s prsy problémy, ať už se jedná o bolest, sekreci z bradavky či zánět a také pacientky ze screeningových center (mamografie) k dalšímu řešení – tzn. operaci.
U pacientek s potvrzeným karcinomem jsou pak lékařky schopny zajistit onkologickou konzultaci a společně s onkology rozhodnout o dalším postupu v léčbě. Nádor prsu se však zdaleka netýká pouze žen. Za uplynulý půlrok evidují v poradně 5 prvozáchytů nádorů u žen a jeden potvrzený záchyt u muže.

„Klíčový je včasný záchyt, proto je důležité s návštěvou mammologické poradny neváhat. Je tak daleko větší šance na uzdravení a mnohdy můžeme provést i méně invazivní zákrok,“ doplnila MUDr. Andrea Jakešová, chirurg Nemocnice Karlovy Vary.

Se svými zdravotními obtížemi se mohou pacientky svěřit do péče mammologické poradny, která je umístěna v přízemí pavilonu B Nemocnice Karlovy Vary. V rámci této nově otevřené poradny jsou prováděny, preventivní prohlídky včetně ultrazvuku, případně i biopsie podezřelých lézí v lokální anestezii a také převazy po operaci.

Více informací viz.https://nemkv.cz/ambulance/mammologicka-poradna#mammologicka-poradna

00691900