Skláři z Nového Sedla přispěli na pomůcky pro dětskou diabetologii🎄

Letos uspořádala společnost O-I Czech Republic, sklárna v Novém Sedle, již 3. ročník výzvy s názvem O-I Active team, jehož cílem je podpořit pohyb a zdravý životní styl.

Výzvy v chůzi, běhu a jízdě na kole spojeného se sbírkou na charitativní účely se účastnili nejen zaměstnanci z Česka, ale také kolegové z Polska a Estonska. Celkem se ušlo/ujelo 86 246,5 kilometrů a spálilo 2,14 milionů kalorií!

Na základě splněného pohybového cíle sklářů tak získala dětská diabetologická ambulance Nemocnice Karlovy Vary mobilní telefon kompatibilní se senzory pro kontinuální měření glykémie především u nových pacientů, chytré váhy komunikující s aplikací na počítání kalorií při přípravě jídla pro malé diabetiky a další pomůcky.

Krásný vánoční dárek převzaly lékařky MUDr. Petra Pelcová a MUDr. Jana Sivíčková, které zástupcům sklářské firmy osobně poděkovaly za hodnotné dary a popřály spoustu pohybu bez bolesti i v příštím roce🥰.

IMG 6198  IMG 6203