Vstříc novým možnostem a prostor nové generaci dává Karlovarská krajská nemocnice. Na dvou odděleních se vyměnili primáři.

Na dětském a gynekologicko-porodnickém oddělení v Karlových Varech nastala změna v podobě postu dosavadních primářů.

Funkci primáře dětského oddělení převzal MUDr. Zdeněk Vaněk, který vystřídal dosavadního primáře MUDr. Jana Parmu.

Pan primář Parma byl ještě jako lékař u zrodu novorozenecké JIP ( otevřena v r.1993 ) a poté i dětské JIP ( otevřena v r. 1995).  V roce 2016 se pak už jako primář s celým oddělením přesunul z dnes již neexistující budovy do nově zrekonstruovaných  prostor v budově B. Za jeho vedení jeho tým opakovaně obhájil akreditaci pro kompletní vzdělávací program dětského lékařství, v roce 2014 získal statut perinatologického centra intermediární péče ( v tu dobu jich bylo v ČR 11 ) a posléze statut centra vysoce specializované péče pro  léčbu dětského diabetu, který je platný do roku 2027. MUDr. Vaněk, který byl od roku 2010 zástupcem primáře, by chtěl na práci MUDr. Parmy navázat a věnovat se rozvoji dalších specializací v dětském lékařství, které v našem regionu chybějí  a poskytovat tak kvalitnější a komplexnější péči o dětské pacienty v našem regionu. Své působení v roli primáře zahájil k 1. 1. 2024.

Funkci primáře gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Karlovy Vary převzal také od 1. 1. 2024 od MUDr. Tomáše Semerádta doktor Tomáš Kubernát.

Pan primář Semerádt za dobu svého téměř desetiletého působení v této funkci především stabilizoval oddělení personálně i výkonově a zejména porodní část se pod jeho vedením rozrostla do opravdu krajské úrovně, včetně centralizace rizikových rodiček. Podílel se na komplexní rekonstrukci porodnické a ambulantní části oddělení do současné moderní podoby.

MUDr. Kubernát cítí primariát jako velký závazek a chtěl bych navázat na práci současného pana primáře, který mu umožnil pracovně „vyrůst“ a dal mu potřebnou důvěru. V této době se bude snažit dále personálně stabilizovat oddělení, chod oddělení zefektivnit, otevřeně a férově komunikovat s kolegy a snažit se, aby v něm cítili potřebnou oporu. (Nejen) touto cestou děkuje současnému panu primáři Tomáši Semerádtovi, pod kterým pracoval bezmála 10 let a který mu předal část svých bohatých zkušeností a poznatků.

K poděkování za působení v rolích primářů se přidává i vedení Karlovarské krajské nemocnice a.s. a přeje novým nástupcům hodně sil a pracovních úspěchů!

MUDr. Parma vrchní sestra Alžběta Novotná 1

MUDr. Vaněk1