Důležité upozornění

Karlovarská krajská nemocnice eviduje od počátku letošního roku 5 případů předávkování dětí a mladistvých volně dostupným doplňkem stravy s obsahem HHC ( převážně v podobě gumových medvídků) a nesčetně případů u dospělých.

U takto intoxikovaných pacientů dochází po požití k poruchám vědomí, které mohou trvat 24 – 48 hodin, výkyvům nálad, agresi či nevolnostem. Účinky HHC jsou velmi individuální, na každého působí jinak - záleží na podaném množství a formě užití. V současné době nejsme u této novodobé drogy schopni predikovat případné chronické následky či orgánové komplikace.

Protože tyto preparáty jsou v rámci legislativy ČR brány jako doplňky stravy a lze je  legálně volně zakoupit v automatech či na internetu, dovolujeme si jako zdravotnické zařízení touto cestou apelovat na veřejnost a rodiče školáků a studentů, aby se nákupu těchto přípravků vyvarovali.

Očkovací centrum přestěhováno 23