Test pro stanovení IgG protilátek proti SARS-CoV-2

Od 24.8.2021 používáme pro stanovení specifických protilátek IgG proti viru SARS-CoV-2 novou diagnostickou metodu. Původní testy pro stanovení specifických protilátek IgG již neprovádíme. Vzhledem k odlišným jednotkám výsledků a odlišným mezím pro pozitivní výsledek nelze porovnávat hodnoty s předchozími nálezy. Děkujeme za pochopení.

Od 7. 4. 2021 na transfuzním oddělení nemocnice v Karlových Varech KKN a.s

provádíme pro samoplátce test na protilátky IgG SARS-CoV-2.

Cena testu včetně odběru krve: 380 Kč.

Platba v hotovosti či bezhotovostně platební kartou..

Jedná se o kvantitativní test metodou CLIA ze vzorku krve.

Test není doporučen k detekci akutní infekce ani k posuzování infekčnosti pacienta, ale k detekci protilátek třídy IgG proti SARS-CoV-2 pro zhodnocení stavu imunity po prodělané infekci.

Test neprovádíme v případě, kdy se u pacienta vyskytují příznaky onemocnění (např. zvýšená teplota, chřipkový syndrom, kašel, sípání atd.).

Informace k vyšetření protilátek třídy IgG po prodělaném onemocnění Covid – 19.

K tvorbě protilátek IgG dochází 10-18 den po nástupu příznaků infekce.

Detekci protilátek třídy IgG proti SARS-CoV-2 lze použít ke zhodnocení stavu imunity pacienta po prodělané infekci.

Vyšetření je vhodné provést:

• pokud máte podezření na prodělání nákazy Covid-19 s minimálními nebo žádnými příznaky
  • pokud jste infekci prodělal/a a chcete znát hladinu protilátek proti SARS-CoV-2

Test přítomnosti IgG protilátek může sloužit také k detekci protilátek po vakcinaci proti infekci Covid-19.

Informace k odběru vzorku.

Odběr vzorku krve provádíme ze žíly a není nutné být před odběrem na lačno.

Místo odběru:

Transfuzní oddělení KKN a.s, nemocnice v Karlových Varech, Vítězná 10, Karlovy Vary,

pavilon O vchod č. 1 – mimo areál nemocnice.

Čas odběru: pondělí až čtvrtek         7:00 – 12:00

Informace k výdeji výsledků.

Pro výsledek je nutné se dostavit osobně s dokladem totožnosti.

Místo vyzvednutí výsledku:

pavilon O vchod č. 2 – mimo areál nemocnice