Obecně prospěšný projekt „Nesoudíme. Pomáháme“ nabízí pomoc ženám, které se dostaly v souvislosti s nečekaným těhotenstvím do složité životní situace, a které se cítí například okolím nebo rodinou nuceny k potratu. Záštitu tomuto projektu v prosinci 2019 udělila i naše nemocnice.

V rámci projektu Vám pomůžou zejména:

  • když čekáte nečekaně dítě,
  • vyrovnat se se stavem po umělém nebo spontánním potratu.

Ke službám, které ženám bezplatně poskytují, patří zejména krizová intervence, psychoterapie, osobní konzultace, párová mediace, analýza výsledků prenatálních vyšetření, doprovázení těhotenstvím, doprovázení při prenatální i perinatální ztrátě, sociálně právní poradenství, zprostředkování ubytování v prověřených rodinách nebo finanční a hmotná výpomoc.

Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností z poradny Linky pomoci. Více než 30 % žen, které se na linku (800108000, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) obracejí, jsou ženy po prodělaném umělém ukončení těhotenství, které svého rozhodnutí zpětně litují a uvědomují si pod jak velkým tlakem okolí nebo okolností v danou chvíli byly.

LINKA POMOCI nabízí diskrétní poradenství všem ženám bez rozdílu věku a stavu či sociálního statutu, které se ocitly v tíživé životní situaci spojené zejména s těhotenstvím, porodem a péčí o právě narozené dítě

TELEFONICKÉ PORADENSTVÍ bezplatně na lince pomoci 800 108 000

INTERNETOVÉ PORADENSTVÍ na adrese www.linkapomoci.cz

PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ zprostředkují bezplatně pro ženy trpící posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD) po umělém ukončení těhotenství na žádost nebo perinatální ztrátě.

Respektují vaše soukromí i anonymitu

Partneři

Sponzoři

Děkujeme