Výzva: uzdravení z covid-19, pomozte nemocným!

Prodělali jste onemocnění Covid-19?  Máte zájem o možnost darování Vaší plazmy, která je pak účinným lékem pro pacienty s těžším průběhem tohoto onemocnění?

Informace o možnostech odběru a kontakty na pracoviště, na kterých můžete odběry absolvovat, naleznete na webových stránkách

Společnosti pro transfuzní lékařství ČLS JEP (STL)   https://www.transfuznispolecnost.cz/.

Děkujime za všechny, kterým i Vaše plazma pomůže!

Informace pro dárce krve

Opatření v souvislosti s výskytem a šířením koronaviru

Dočasné vyřazení dárců s rizikovým kontaktem nebo cestovatelskou anamnézou:

• Osoby v karanténě: po ukončení karantény
  • Po epidemiologicky významném kontaktu: po ukončení karantény/izolace
  • Pobyt mimo ČR: odklad 28 dní

S ohledem na další doporučení (např. odklad 4 týdny po návratu z rizikových zemí vzhledem k výskytu WNV (Západonilská horečka), odklad 4 týdny po návratu ze zemí mimo Evropu, odklad po návratu z malarických oblastí apod.)

Dočasné vyřazení dárců, kteří prodělali infekci SARS-CoV-2:

• Prokázaná infekce SARS-CoV-2s bezpříznakovým průběhem nebo mírnými klinickými příznakybez nutnosti hospitalizace: po ukončení izolace
  • Prokázaná infekce SARS-CoV-2 se závažnějším průběhem COVID-19 a hospitalizací:14 dní po ukončení izolace