Karlovarská krajská nemocnice obdržela dar na nákup plicního ventilátoru ve výši 110 tisíc korun. Peníze pochází ze startovného, které zaplatili běžci v rámci kampaně Rozdýchej to, vyhlášenou organizátor seriálu běžeckých závodů Běhej lesy. Ti mezi sebou vybrali celkem 55 tisíc korun, které pak svým příspěvkem zdvojnásobila společnost Generali Investments CEE i za podpory významných postav českého sportu, jako je třeba Miloš Forrest Škorpil a další.

Běhej lesy je seriál 8 běžeckých závodů, který se běhá na různých místech ČR, například lomem Velká Amerika, Lednicko-valtickým areálem, nebo Slavkovským lesem. Kvůli vývoji pandemie ale část závodů musela být odvolána nebo přesunuta a organizátoři se proto rozhodli uspořádat virtuální běh jednotlivců, kdy bude výnos ze startovného určen na nákup plicní podpory ve vybraných nemocnicích v regionech, kde se běhá těch původních osm závodů.

Všem za podporu moc děkujeme!