Základní informace

Lékárna je podle charakteru činnosti rozdělena do dvou částí na ústavní část a část pro veřejnost. 

Veřejná lékárna zajišťuje především komplexní lékárenskou péči pro pacienty ze spádové oblasti. Poskytujeme léčivé přípravky vydávané jak na recept, tak pro volný prodej včetně homeopatik, léčivých čajů, léčebné kosmetiky Bioderma. Nabízíme také širokou škálu přípravků nutriční podpory od sondové výživy po tzv. sipping (popíjení).

Disponujeme širokým sortimentem surovin, ale také zkušeným personálem, což nám umožňuje zajistit širokou škálu individuálně připravovaných léčivých přípravků všech lékových forem od tuhých jako jsou - perorální kapsle, čípky a vaginální globule, tak polotuhých - masti, krémy, pasty, tekutých - roztoky, sirupy. K přípravě polotuhých forem používáme jako jediní v Karlových Varech nejmodernější technologii Unguator, umožňující vysoce kvalitní zpracovaní s delší použitelností a komfortním použitím pro pacienty.

Zajišťujeme výdej určitého sortimentu zdravotnických pomůcek a zdravotnického materiálu na poukazy, který je možné si i volně zakoupit.
Jedná se především o pomůcky pro diabetiky: proužky do glukometrů firem Roche, Lifescan, Abbott, Wellion aj, lancety, jehly apod.
Ortopedicko protetické pomůcky: podpažní i francouzské berle v různých velikostech včetně dětských, chodítka, ortézy, krční límce
Pomůcky pro domácí péči: nástavce na WC, protiskluzové podložky do vany apod.
Zdravotnický materiál: gázy, obinadla, náplasti
Lékárna se aktivně účastní na pregraduální průpravě studentů farmaceutických fakult a středních zdravotnických škol.

Ústavní lékárna zajišťuje zásobování jednotlivých lůžkových oddělení a ambulancí nemocnice v Karlových Varech a Chebu. Zajišťujeme jak hromadně vyráběné léčivé přípravky včetně infuzních roztoků, parenterální a enterální výživy, dezinfekcí, tak řadu individuálně připravovaných léčivých přípravků.

Podle potřeby zajišťujeme i mimořádné dovozy přípravků neregistrovaných v ČR. Farmaceuti se podílejí na tvorbě lékových pozitivních listů, na farmakoekonomice a lékové politice nemocnice.

Spolupracují při klinických studiích nových léků.

Provozní doba
Po - Pá: 7:30-16:00

Partneři

Sponzoři

Děkujeme