DOBROVOLNICKÉ CENTRUM INSTAND

Dobrovolnické centrum realizuje v Karlovarské krajské nemocnici a.s. v nemocnici v Karlových Varech dobrovolnictví od října roku 2018. Vše začalo pilotním projektem „Dobrovolníci čtou v nemocnici“ ve spolupráci s Krajskou knihovnou Karlovy Vary. Smyslem tohoto programu je psychosociální podpora pacientů a zpříjemnění jejich času tráveného v nemocnici.


Kdo je dobrovolník

Člověk, který ve svém volném čase bez nároku na odměnu navštěvuje pravidelně pacienty (většinou 1krát týdně na 1 - 2 hodiny). Dobrovolník absolvuje speciální vstupní školení, doloží výpis z rejstříku trestů a je s ním uzavřena smlouva o dlouhodobé spolupráci. Je vázán mlčenlivostí a jeho činnost je podřízena kodexu dobrovolníka.


Co dělá dobrovolník

Dobrovolník dochází za pacienty na Dětské oddělení a Interní oddělení. U dospělých pacientů působí dobrovolník jako společník (čtení, povídání, doprovod na procházky…). S dětmi si dobrovolníci hrají, kreslí, čtou, věnují se tvořivým činnostem.


Dobrovolnické centrum zajišťuje:

  • nábor a školení dobrovolníků a jejich supervizi,
  • organizační zajištění dobrovolnického programu,
  • fundraising programu.

Aktivity, do kterých se můžete zapojit

  • dlouhodobá pravidelná spolupráce

Co dělat v případě zájmu

Pokud Vás nabídka dobrovolnického centra zaujala a máte chuť stát se dobrovolníkem či ke svému příbuznému chcete dobrovolníka, stačí kontaktovat naše dobrovolnické centrum a dozvíte se veškeré potřebné informace.

Koordinátorka dobrovolníků Instand:

Eliška Volfová tel: 605 001 950 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací o dobrovolnickém centrum, zde http://www.instand.cz
či na facebooku: https://www.facebook.com/instanddobrovolnictvi/?modal=admin_todo_tour

 

Partneři

Sponzoři

Děkujeme