Karlovarská nemocnice získala dvě malá, ale strategická zařízení pro boj s koronavirem?Nový mobilní rentgen a bodypletismograf, který slouží ke stanovení totální plicní kapacity, k zjištění odporu dýchacích cest a pomáhá k diagnostice plicních onemocnění, jsou přístroje za téměř 4 miliony korun.

Nemocnice je pořídila z kapitálového vkladu Karlovarského kraje ve zrychleném řízení v rámci nouzového stavu. Sloužit budou při vyšetřování pacientů s koronavirem i dalšími plicními infekcemi. Krajský radní pro zdravotnictví Jan Bureš během prohlídky přístrojů vysvětlil:”Na karlovarské nemocnici ležel hlavní nápor při pandemii koronaviru. Právě tady se soustředili ti nejtěžší pacienti, kteří vyžadovali intenzivní péči a vyšetřování ve speciálním režimu.” Podle předsedkyně představenstva K

Jitky Samákové je pomoc kraje v této době pro nemocnici velmi důležitá. “Epidemie koronaviru znamenala pro naši nemocnici skokový nárůst v oblasti nákladů o více než 24 milionů korun. A i proto je pro nás každá podobná pomoc velmi důležitá.”