Dalších 15 monitorů dechu obdrželo dětské oddělení karlovarské nemocnice od Nadace Křižovatka. Přístroje přijela do Karlových Varů osobně předat ředitelka nadace Štěpánka Pokorníková.
Monitor dechu je zařízení, které upozorní zvukovým a světelným signálem okolí, že kojenec přestal dýchat na více jak 20 vteřin, a umožní tak na tuto život ohrožující situaci okamžitě reagovat.
Jeho použití tak podstatně zvyšuje bezpečnost péče o malé děti, zvláště během jejich spánku.Nejde přitom o první monitory, které nadace pro nemocnici zajistila.
S KKN totiž spolupracuje už více než 15 let a za tu dobu na pomoc zdejším dětem zamířily už zhruba tři stovky takových přístrojů. Ty nejnovější pak byly zakoupeny díky finanční podpoře společností CHAPS, H2O Cool a GLASSBELL.