Ve věku 56 let nás v sobotu navždy opustil pan Miroslav Švec, skvělý člověk i odborník, primář ortopedie karlovarské nemocnice. Pro naši nemocnici je jeho odchod velkou ztrátou jak z odborného, tak především lidského hlediska.

Po promoci na LF Univerzity Karlovy v Plzni v roce 1989 Miroslav Švec nastoupil do ostrovské nemocnice a získal atestaci v oboru ortopedie. V roce 2001 zamířil do Karlových Varů, kde významnou měrou přispěl k rozvoji ortopedického oddělení a i díky němu je dnes předním pracovištěm v regionu. Většina z kolegů, i jeho pacientů, si ho budou navždy pamatovat jako vynikajícího lékaře i člověka, který si, vedle jeho letité vášně pro cyklistiku a triatlon, našel čas i na lékařskou práci pro karlovarské hokejisty a desítky sportovců z regionu vděčí právě jeho péči za záchranu své sportovní kariéry i zdraví.

Pane doktore Šveci, budete nám moc chybět.