Karlovarská krajská nemocnice a.s. se připojuje k oslavám Purpurového listopadu ku příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí

Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí maminkám v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost rodičů. Proto se odborníci a rodičovské organizace po celém světě snaží o minimalizaci jejich odloučení. Neonatologie, tedy obor péče o předčasně narozené děti, je v Česku na špičkové úrovni.

Poděkováním lékařům a sestrám za jejich práci je právě Světový den předčasně narozených dětí 17. listopadu, jehož organizátorem v ČR je už po jedenácté rodičovská organizace Nedoklubko.

V této souvislosti je budova akutního příjmu Karlovarské krajské nemocnice ve dnech 12. až 19. listopadu 2021 osvícena do purpurové barvy. Podobně, jako budou nasvíceny významné budovy po celém světě, včetně Tančícího domu a Petřínské rozhledny v Praze, brněnského hradu Špilberku, Hněvína v Mostě a další třicítky staveb napříč ČR. KKN a.s. bude první nemocnicí, která bude „oblečena“ do této barvy při této příležitosti.