Očkovací centrum Varyáda v Karlových Varech ukončí koncem roku svůj provoz. Na Silvestra bude očkovat poslední zájemce.

Očkovací centrum v obchodním domě Varyáda v Karlových Varech uzavře své brány k 31. 12. 2021. Všechny zájemce o očkování převezme očkovací centrum Karlovarské krajské nemocnice v KV Areně, kde  odbaví registrované i neregistrované zájemce.

Očkovací centrum Varyáda působilo na přechodném místě 4 měsíce. Každý den zde bylo podáno až 350 dávek.

„V rámci optimalizace provozů všech očkovacích center jsme, po zralé úvaze, přistoupili k uzavření centra ve Varyádě. Jeho kapacita nebyla po otevření KV Areny zcela naplněna,“ odůvodnila krajská koordinátorka očkování MUDr. Dagmar Uhlíková.

Vedle Varyády provozuje Karlovarská krajská nemocnice a.s. očkovací centra v KV Areně a Chebu. Zajišťuje také výjezdy mobilního očkovacího týmu po celém regionu.

V souvislosti s uzavřením centra ve Varyádě běžel pro zjednodušení přechodu několik týdnů souběžně provoz i v KV Areně, kde byla s předstihem také navýšena kapacita pro zájemce o očkování proti COVID-19 až na 1.500 dávek denně. Byly rozšířeny kalendáře pro všechny věkové kategorie vč. kategorie dětí ve věku 12 -15 let. Do KV Areny mohou zájemci zavítat od pondělí do pátku v čase 12 – 18 hodin a o víkendu v čase 9 – 13 hodin.

„Chtěla bych tímto poděkovat za vstřícnost celému vedení obchodního centra, které nám několik měsíců vycházelo vstříc a poskytlo nejen prostory, ale i značnou podporu,“ doplnila MUDr. Uhlíková.