Sestava klimatizačních jednotek zajistí na infekčním oddělení příjemný tepelný komfort

Infekční oddělení, které je více než dva roky značně exponované, je umístěno v posledním patře pavilonu B. A protože v rámci centralizace péče a rekonstrukce celého pavilonu B v roce 2016 nebylo naprojektováno chlazení, byl pobyt pro naše pacienty i personál v teplých měsících občas náročný.

Složité větrání a ochlazování prostor vyřešila investice do klimatizační soustavy v  celkové hodnotě téměř 4,5 mil korun. V průběhu října jsme tak na infekčním oddělení i přilehlých lékařských pokojích nespadajících pod infekční oddělení instalovali celkem 25 klimatizačních jednotek s centrálním řízením, které obsáhnou celé patro pod střechou.

„Z uživatelského hlediska je tato investice jednoznačně zvýšení komfortu a ocení ji především pacienti s dýchacími obtížemi. Uživatelsky přívětivou možností a současně velkou výhodou je centrální regulace chlazení v jednotlivých pokojích z jednoho místa v sesterně oddělení s propojením do vizualizace MaR na Dispečink Energocentra pro nepřetržitý  monitoring případného úniku chladiva vzhledem k jeho celkovému množství v chladícím systému“ uvedl Vítězslav Křížek, vedoucí provozně-technického oddělení KKN a.s.

Instalaci jednotek zpomalila pandemie a omezený přístup na uzavřené covidové oddělení. Současná příznivější situace s nižším počtem hospitalizovaných infekčních pacientů konečně umožnila osazení klimatizací do jednotlivých pokojů. Na další sezónu jsme připraveni!

Plakat barometr