Díky novému ultrazvuku s vysokým rozlišením lze snáze odhalit vrozené vady u nenarozených dětí, ale i nádorové onemocnění v děloze

Lékařům gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Karlovy Vary nyní pro včasnou diagnostiku vrozených vad u nenarozených dětí slouží nový špičkový 3D ultrazvuk prémiové třídy. Jeho software umí vyhodnotit kritéria prospívání plodu např. průtok krve v pupečníkové cévě či mozku a má schopnost zobrazovat orgány s vysokým rozlišením.

Velkou roli však hraje i v oblasti gynekologie. Nový ultrazvuk totiž disponuje vaginální sondou s 3D obrazem, jejíž pomocí lze vyšetřovat dělohu u netěhotných žen v rámci včasného zjišťování zhoubného nádoru dělohy. Pacientka tak není zbytečně podrobována invazivnímu zákroku. U onkologických pacientek je pak pod ultrazvukem prováděna cílená biopsie.

Díky mnoha funkcím ultrazvuku mohou gynekologové mimo jiné zkontrolovat uložení nitroděložního tělíska či odhalit počáteční stádium těhotenství.

Přístroj v hodnotě více než 2,6mil Kč byl pořízen z dotačního programu REACT EU, v jejíchž výzvách byla nemocnice úspěšná.

Uzavírka transfuzního oddělení během vánočních svátků