Strach z bolesti či vyšetření? Obava z neznámého nemocničního prostředí? Jak zmírnit tyto pocity u našich dětských pacientů? Máme na to nový fígl 😁

Díky našim báječným partnerům – společnostem PAPE – kancelářské potřeby, s.r.o. a MEDIA a.s. jsme získali na dětské oddělení karlovarské nemocnice virtuální realitu, která odvádí dětskou pozornost při výkonu či vyšetření.

Zatímco má pacient na očích brýle a dívá se na pohádku či hraje nějakou hru, zdravotníci mezitím vytahují jehly a přístroje😁. Děti jsou při výkonech klidnější a spokojenější, což kvitují nejen rodiče pacienta, ale i náš vždy usměvavý personál.

"Podporujeme náš kraj, naše rodiny zde mají kořeny. Máme děti a víme, jak právě virtuální realita umí děti zaměstnat. Nápad pořídit ji na dětské oddělení nás nadchl, neváhali jsme," uvedl ředitel společnosti MEDIA a.s. Ing. Tomáš Komínek.

Uzavírka transfuzního oddělení během vánočních svátků