Sportovní lékařské prohlídky mohou zájemci opět absolvovat v Karlovarském kraji

S náhlým úmrtím mladých, zdravých sportovců při fotbale, hokeji, ale bohužel i při individuálních sportech se setkáváme i na našich sportovištích. Riziko spojené s dosud nepoznaným onemocněním srdce lze minimalizovat prostřednictvím preventivní sportovní prohlídky.

Služby tělovýchovného lékaře v Karlovarském kraji však ve spektru poskytovaných zdravotních služeb téměř 4 roky chyběly. Nyní se Karlovarskému kraji ve spolupráci s Karlovarskou krajskou nemocnicí podařilo provoz ambulance tělovýchovného lékařství obnovit.

„Po dlouhé době se nám podařilo zajistit provoz ordinace sportovního lékaře, která v Karlovarském kraji chyběla. Je to skvělá zpráva zejména pro sportovní kluby z regionu, protože jejich svěřenci museli doposud za vyšetřením dojíždět do jiných krajů. Po jarních prázdninách bude zahájen zkušební provoz, od března pak bude ordinace k dispozici veřejnosti,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Preventivní sportovní prohlídky provedené odborným tělovýchovným lékařem by měl každý registrovaný sportovec pravidelně minimálně 1x ročně absolvovat. Ambulance nabídne vedle prohlídky lékařem také zátěžovou spiroergometrii či klidové a zátěžové EKG pro sportovce všech výkonnostních i věkových kategorií.

„Ordinace je vybavena špičkovým vybavením pro zajištění komplexní péče o sportovce s cílem včas odhalit případné skryté kardiovaskulární onemocnění dané osoby. Na vybavení jsme proto nešetřili - celkové náklady na zřízení ambulance vč. přístrojového vybavení dosáhly částky 1,5 mil. Kč,“ uvedl provozně-technický ředitel KKN a.s. Ing. Martin Čvančara, MBA.

Provoz ambulance, která je umístěna v KV Areně (tréninková hala), zajistí dvě lékařky pod dohledem odborného garanta. Činnost bude spadat pod Karlovarskou krajskou nemocnici. Pro veřejnost bude zahájen provoz v měsíci březnu, online objednávkový systém prostřednictvím webových stránek nemocnice bude spuštěn od 20. února.

Uzavírka transfuzního oddělení během vánočních svátků