Nemocnice Karlovy Vary  pokračuje modernizací přístrojového vybavení intenzivních lůžek

Oddělení OARIM (ARO, RES, intenzivní medicína) získalo s novými lůžky také nové infuzní pumpy, které umožňují automatické i manuální dávkování s nastavením přepočtu času a rychlosti odkapávání infuze do žíly pacienta a lineární dávkovače na nepřetržité podávání lékových substancí vč. jejich  podávání při transportu pacienta s kontrolou na nových centrálních monitorech.

Pořízené monitory, sledující pacienty po operacích nebo pacienty v závažném zdravotním stavu, jsou vybaveny informativními funkcemi – zdravotnický personál tak na nich může zjistit např. název podávaného léku, rychlost podávaného léku a zbývající čas do konce infuze. Centrální monitory disponují také alarmy závažných stavů  - v případě jejich spuštění poskytují monitory informaci, o jaký druh problému se jedná např. okluze, konec infuze, vzduchový alarm apod..

Celá investice do infuzní techniky, dávkovačů a monitorů čítá částku ve výši téměř 10 miliónů korun, kterou jsme pokryli díky získanému dotačního programu REACT EU.

WhatsApp Image 2023 02 22 at 15.51.31