V nemocnici vystavují žáci ze čtyř uměleckých oborů4️⃣

Výstavní plochy Nemocnice Karlovy Vary zaplnily žákovské práce studentů Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary. Tentokrát z oborů Design keramiky a porcelánu, Design skla, Grafický design a Fotografii a multimédia.

K vidění je třeba kolekce porcelánových šálků a doplňků s názvem „Osobní džungle“, která zahrnuje dekorační práce žákyň 3. ročníku – Lucie Gáborové, Terezy Krapfové, Adély Novákové a Aleny Pincové. Porcelán zdobí pod glazurou sůl a kobalt, který všichni známe jako tu hluboce modrou „cibulákovou“ barvu. Na výrobcích se ale objevuje i platina nebo naglazurové barvy, které porcelán krásně oživí.

Za obor Design keramiky a porcelánu, zaměření na modelářství, pak určitě nepřehlédněte sadu porcelánových dóz na dekorativní kosmetiku od studentky Lucie Báchorové. Tento návrh je malou ukázkou jinak širokého záběru tvorby v oblasti designu užitého výrobku. Sofistikované řešení nádob umožňuje jednoduchou stohovatelnost a tím rovněž podporuje variabilitu jejich využití dle potřeb uživatele. Po tvarové stránce vyniká jednoduchostí a čistotou linií, které vhodným způsobem podporují nejen technickou a funkční stránku výrobku, ale rovněž zábavným způsobem rozehrává jeho vizuální formu.

Výstava je ke zhlédnutí v pavilonu akutní medicíny, který je přístupný nepřetržitě, a to do konce června.

B22 00088 Weleda Vanocni sety 2022 CZ 1080x1920