Nadace Křižovatka opět nadělovala🎁🎁
Nadace Křižovatka dnes předala 25 monitorů dechu v celkové hodnotě 62.500,- Kč na Dětské oddělení karlovarské nemocnice. Zástupce primáře oddělení MUDr. Zdeněk Vaněk poděkoval společnostem Witte automotive a Mattoni1973, které dar do nemocnice financovaly.
 
„Naší hlavní činností je zprostředkování předání monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v 70 nemocnicích v celé ČR. Během prvního roku života dítěte totiž může dojít k nepravidelnému dýchání nebo dokonce k zástavě dechu. Zpomalení nebo zástavu dechu může způsobit jak Syndrom náhlého úmrtí kojenců, tak nachlazení, vysoké horečky či jiný chorobný stav. Při dechové zástavě delší než 20 vteřin nebo při snížení dechové frekvence pod 10 dechů za minutu upozorní zvukový a světelný signál přístroje personál nemocnice nebo rodiče, díky čemuž může být dítěti ihned poskytnuta první pomoc. Monitor zároveň dokáže odhalit i mělké dýchání či apnoické pauzy," popsala ředitelka nadace, Mgr. Štěpánka Pokorníková.
 
Monitory budou sledovat naše novorozence a hospitalizovaná miminka nejen na šestinedělí a dětském oddělení, ale i na novorozenecké JIP Nemocnice Karlovy Vary.
Děkujeme🥳

Seminář OKBH TO 3 10 23

Partneři

Sponzoři

Děkujeme