Výzva: uzdravení z covid-19, pomozte nemocným!

Prodělali jste onemocnění Covid-19?  Máte zájem o možnost darování Vaší plazmy, která je pak účinným lékem pro pacienty s těžším průběhem tohoto onemocnění?

Informace o možnostech odběru a kontakty na pracoviště, na kterých můžete odběry absolvovat, naleznete na webových stránkách

Společnosti pro transfuzní lékařství ČLS JEP (STL)   https://www.transfuznispolecnost.cz/.

 Děkujime za všechny, kterým i Vaše plazma pomůže!


 

Informace pro dárce krve

Opatření v souvislosti s výskytem a šířením koronaviru

Dočasné vyřazení dárců s rizikovým kontaktem nebo cestovatelskou anamnézou:

  • Osoby v karanténě: po ukončení karantény
  • Po epidemiologicky významném kontaktu: po ukončení karantény/izolace
  • Pobyt mimo ČR: odklad 28 dní

S ohledem na další doporučení (např. odklad 4 týdny po návratu z rizikových zemí vzhledem k výskytu WNV (Západonilská horečka), odklad 4 týdny po návratu ze zemí mimo Evropu, odklad po návratu z malarických oblastí apod.)


Dočasné vyřazení dárců, kteří prodělali infekci SARS-CoV-2:

  • Prokázaná infekce SARS-CoV-2s bezpříznakovým průběhem nebo mírnými klinickými příznakybez nutnosti hospitalizace: po ukončení izolace
  • Prokázaná infekce SARS-CoV-2 se závažnějším průběhem COVID-19 a hospitalizací:14 dní po ukončení izolace
PŘINÁŠÍME VÁM PŘEHLED ODBĚROVÝCH MÍST V KARLOVARSKÉM KRAJI, KDE SE PROVÁDĚJÍ TESTY NA COVID-19
U každého odběrového místa najdete uvedeno, kde jsou přijímáni lidé indikovaní k odběru praktickým lékařem či hygienikem (mají v systému zavedenou elektronickou žádanku) a kde samoplátci. V případě, že SRN změní podmínky pro pendlery, a bude zapotřebí více možností pro testování samoplátců, budeme vás informovat o případném rozšíření těchto možností.
📌Odběrové místo Nemocnice Cheb (K Nemocnici 17). Určeno pouze lidem s elektronickou žádankou indikovaným praktickým lékařem či hygienikem.
📌Odběrové místo v Nemocnici Karlovy Vary (na parkovišti vedle bývalého dětského oddělení ve spodní části nemocničního areálu). Pro osoby s elektronickou žádankou.
📌Odběrové místo Lab In v Karlových Varech (Bezručova 1098/10). Pro samoplátce, případně i pro osoby s elektronickou žádankou.
📌Odběrové místo Lab In v Mariánských Lázních (Komenského 515/6). Pro osoby s elektronickou žádankou i samoplátce.
📌Odběrové místo Lab In v Aši, Nemocniční 52 (areál LDN Carvac). Pro osoby s elektronickou žádankou i samoplátce.
📌Odběrové místo Sokolov - NEMOS, Komenského 77 (areál společnosti Sokolovská bytová). Pro osoby s elektronickou žádankou.
📌Odběrové místo NZZ Garant-Service (Fr. Krejčího 6 - před rodinným domem Karlovy Vary). Určeno samoplátcům.
📌Odběrové místo Poliklinika Flora Cheb (Májová 582/19). Určeno osobám se žádankou i samoplátcům.
‼️Telefonní linka pro osoby indikované k odběru lékařem či hygienikem: 950 380 380​☎️
Seznam odběr​ových míst pro testy na COVID-19 v ČR najdete na stránkách MZ ČR:https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/

Karlovarská krajská nemocnice zastavuje z důvodu nárůstu počtu indikovaných pacientů do odvolání příjem rezervací na vyšetření covid-19 od samoplátců. V příštím týdnu by mělo dojít k otevření nového odběrového místa pro samoplátce v Karlových Varech, o termínu budeme informovat.

Od středy 9. září si mohou všichni, kteří půjdou na návštěvu do nemocnice v Karlových Varech předem vytisknout a vyplnit formulář Čestného prohlášení ke stažení zde

Partneři

Sponzoři

Děkujeme