Prestižní Cena Arnolda Picka za rok 2023 putuje na karlovarskou neurologii

Cena Arnolda Picka je udělována nejlepšímu příspěvku z odborné neurologické praxe, který byl zveřejněn v daném kalendářním roce v časopisu Neurologie pro praxi.

Tuto prestižní cenu pro neurology za rok 2023 obdržel na Sympoziu praktické neurologie, které se konalo  6. června v Brně, lékař neurologického oddělení Nemocnice Karlovy Vary Dr. Evgeni Kavrakov společně s MUDr. Alexandrou Jungovou, Ph.D., lékařkou Hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň. Oba lékaři se podíleli na léčbě pacientky s velmi vzácnou chorobou – syndromem POEMS, jejíž cesta začala právě na neurologii karlovarské nemocnice.

„Tento případ byl tak neobvyklý a zajímavý, že jsem se rozhodl ho publikovat v odborném časopise. Jsem rád, že se na něm podílela i má kolegyně Jungová a měli jsme příležitost ho prezentovat odborníkům a kolegům na Sympoziu praktické neurologie,“ uvedl Dr. Kavrakov.

Časopis Neurologie pro praxi přináší formou přehledových článků nejnovější poznatky především z oblasti diagnostiky a léčby neurologických onemocnění. V mezioborových přehledech je možno se setkat s problematikou týkající se neurologie, ale i pohledem odborníka z jiné oblasti medicíny.

Obrázek WhatsApp 2024 06 13 v 07.34.30 631eed54

Partneři

Sponzoři

Děkujeme