Lékaři karlovarské neurologie získali zlaté ocenění ESO ANGELS. Toto uznání řadí neurologické pracoviště Karlovarské krajské nemocnice a.s. mezi pracoviště špičkové evropské úrovně.

Když je pacient postižen cévní mozkovou příhodou, bez neodkladné lékařské pomoci se neobejde.

Proto je včasné rozpoznání mrtvice a okamžitý převoz do nemocnice na neurologické oddělení nezbytný pro záchranu pohyblivosti a řeči pacienta. Během jedné minuty odumírají miliony buněk. Pokud se podaří zahájit rozpouštění krevní sraženiny do 60ti minut po vzniku příznaků, má pacient 70% naději na úplné uzdravení bez následků.

Nevládní organizace ESO má za cíl snížit zátěž způsobenou mozkovou mrtvicí, zlepšit péči o pacienty po mrtvici a kontinuálně vzdělávat lékařský personál v tomto oboru. Proto vyvinula rámec pro dosažení cílů zlepšování kvality, a to od pokynů, které určují osvědčené postupy, až po samotnou certifikaci. Certifikace pak měří schopnosti jednotlivých pracovišť, jejich úroveň a vzdělání a také počty pacientů s iktem, se kterými pracují.

Lékaři neurologického oddělení Karlovarské krajské nemocnice a.s. dosáhli v daných parametrech výborných výsledků a opět rozšířili certifikovanou síť evropské péče o pacienty s iktem. Díky splněným parametrům jim byl nyní přidělen zlatý status při oceňování ESO Angels Awards.

 „Jsem na svůj tým velmi pyšný, dosáhli skvělých výsledků. Pacienti našeho kraje jsou v dobrých rukách,“ dodal primář neurologického oddělení MUDr. Igor Karpowicz.  

ESO Trophy 2023 Gold CZECH

 

Partneři

Sponzoři

Děkujeme