Trápí vás poruchy spánku?
Poruchami spánku trpí všechny věkové kategorie - u každé však bývá příčina jiná. Insomnie, hypersomie, parasomnie či spánková apnoe - všechny tyto poruchy mohou kromě únavy či problémům se soustředěním či pamětí způsobit zdravotní problémy.
 
Kvalitní spánek ovlivňuje funkci našeho imunitního systému, kardiovaskulárního systému (krevní tlak), produkci inzulínu (vznik cukrovky) nebo taky problémy s nadváhou. Kam se tedy obrátit při poruchách spánku?

Poruchy spánku v podobě chrápání či spánkové apnoe lze nově řešit v rámci spánkové laboratoře ORL oddělení i v karlovarské nemocnici. Spánková laboratoř nabízí jak možnost vyšetření, tak převzetí do péče pacientů s ronchopatií (chrápáním) a suspektní spánkovou apnoe, jejich následnou terapii, ať již konzervativní, chirurgickou či přetlakovou ventilací. 

Co pacienta čeká?

Pacient absolvuje standardní ORL vyšetření zaměřené na spánkovou apnoe a je mu odebrána anamnéza pomocí specializovaných škál a dotazníků. Při vyšetření je pacient lékařem objednán k celonoční monitoraci spánku metodou vícekanálové polygrafie přístrojem Samoa (Saegeling), a to buď při hospitalizaci či v domácím prostředí.

Co následuje po vyšetření?

Při kontrole v ambulanci je poté pacientovi sdělen výsledek a navržena terapie popř. je pak objednán k zákroku popř. titraci přetlakové ventilace na ORL oddělení.

Chirurgickou léčbu chrápání, či obstrukční spánkové apnoe zahrnují zákroky v oblasti:

    • nosu a nosohltanu - septoplastika, FESS, turbinoplastika, Adenotomie
    • měkkého patra - radiofrekvencí asistovaná uvulopalatoplastika (CAUP, LAUP), Tonzilektomie, Uvulopalatofaryngoplastika (UPPP)
    • kořene jazyka - radiofrekvence kořene jazyka (RFITT), závěs jazylky (hyoidopexe), redukce tkáně kořene jazyka pomocí plazmové koblace

Pacienti se mohou objednávat k prvotnímu ambulantnímu vyšetření telefonicky na ORL ambulanci tel.: 354 225 324.

 

 
 
 

Partneři

Sponzoři

Děkujeme