Vážení pacienti, návštěvníci nemocnice,

současné období je spojeno se zvýšeným výskytem respiračních onemocnění.

Těžký průběh onemocnění mohou nejčastěji vyvolat onemocnění chřipkou a covid-19. Původci obou těchto onemocnění se přenášejí v kapénkách, šíří se tedy nejvíce kýcháním, kašláním či mluvením.
I v našem kraji zaznamenáváme nárůst respiračních onemocnění, proto si dovolujeme apelovat na všechny návštěvy, aby bedlivě posoudili svůj zdravotní stav a pokud vykazují příznaky respiračního onemocnění, jako je rýma, kašel, zvýšená teplota nebo byli v kontaktu s akutně probíhajícím respiračním onemocněním, aby svou návštěvu nemocnice odložili. Chráníte tak nejen své blízké, ale i ošetřující personál.

Chceme se vyhnout vyhlášení zákazu návštěv, proto prosíme, buďte ohleduplní k našim hospitalizovaným pacientům i personálu, který o ně pečuje. Při návštěvě našeho zdravotnického zařízení doporučujeme nosit ochranu nosu a úst.

Děkujeme za pochopení.

Face Mask is Required