Očkovací centrum Varyáda

Očkovací centrum se v Karlových Varech nachází v obchodním centru Varyáda ve Dvorech. Očkovací centrum se tam přesunulo 1.9.2021 ze sportovní haly KV Aréna, kde působilo od 1.března 2021. Centrum nabízí zájemcům o očkování proti Covid–19 dvě stanoviště a jeho kapacita dosáhla v květnu 2021 až 1.500 zájemců denně. V centru Varyáda lze očkovat pouze osoby ve věku 16+.

Bezbariérový prostor obchodního centra je vybavený sociálním zařízením a nabízí také bezplatné parkování na prostorném parkovišti. Provozovatelem očkovacího místa je Karlovarská krajská nemocnice a.s., zřizovatelem je Karlovarský kraj. V očkovacích místech Karlovarského kraje se očkují skupiny občanů v souladu se státní očkovací strategií registrované v centrálním rezervačním systému (https://registrace.mzcr.cz) a nově zde také jako jediní v kraji očkujeme samoplátce.

Očkovací centrum je otevřené od Po - Pá: 14-18hod , So - Ne + Svátek: 10-13hod.

Informace o očkovacích látkách:

Vakcíny firem BioNTech a Pfizer a Moderna (Spikevax) patří mezi mRNA vakcíny. Technologie mRNA je nová, ale ne neznámá: vědci se jejímu vývoji věnují posledních 30 let. Tato technologie byla již využita k přípravě vakcín nejen proti virům (např. viru chřipky, viru Zika, viru vztekliny a cytomegaloviru), ale i proti některým typům zhoubných nádorů.

Vakcíny firem AstraZeneca (Vaxzevria) a Johnson&Johnson jsou tzv. adenovirové vakcíny. Účinkují tak, že organismus připraví na to, aby se dokázal bránit proti infekci covid-19. Vakcínu tvoří další virus (adenovirus), který byl modifikován takovým způsobem, že se nemůže nijak množit a obsahuje gen pro tvorbu spike proteinu viru SARS-CoV-2. Spike (hrotový) protein je protein nacházející se na povrchu viru SARS-CoV-2, který virus potřebuje k tomu, aby mohl vstupovat do buněk organismu. Po podání vakcína dopraví gen viru SARS-CoV-2 do buněk v organismu. Buňky pomocí tohoto genu vytvoří spike protein. Imunitní systém dané osoby poté rozpozná tento protein jako cizorodý, vytvoří proti němu protilátky a aktivuje T buňky (bílé krvinky), aby jej napadly. Jestliže se daná osoba později setká s virem SARS-CoV-2, její imunitní systém jej rozpozná a organismus bude připraven se proti němu bránit. Adenovirus ve vakcíně se nemůže množit a nevyvolává onemocnění.

Očkování pro samoplátce:

Samoplátcem mohou být cizinci pobývající v ČR, kteří nejsou zapojeni do veřejného zdravotního pojištění a také občané ČR, kteří taktéž nejsou pojištěnci zdravotních pojišťoven.

Registrace prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://registrace.mzcr.cz/ bude podle věkových skupin v souladu s národní očkovací strategií umožněna cizincům (z EU nebo třetích zemí), kteří mají v ČR pobyt nad 90 dnů – konkrétně se jedná o následující skupiny:

a) cizinec s platným povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v ČR

b) cizinec s platným dlouhodobým vízem

c) rodinný příslušník občana EU s povoleným přechodným  nebo trvalým pobytem v ČR

d) občan EU s potvrzením o přechodném pobytu či povolení k trvalému pobytu na území

Platba bude možná prostřednictvím platební karty. Platba v hotovosti není možná. Cena činí za 1 dávku Comirnaty (BioNTech/Pfizer): 408,- Kč + 400,- Kč za administrativu a aplikaci očkovací látky. Příchozí samoplátci se budou prokazovat cestovním pasem.

Podrobnosti o očkovací látce: https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_cs.pdf

 

Očkování pro neregistrované

Neregistrovaní zájemci mohou zavítat do očkovacího centra kdykoliv v průběhu otevírací doby centra. Očkování bude prováděno vakcínou Pfizer/BioNTech a týká se zájemců 16+ a pojištěnců v ČR.

 

Očkování děti 12-15let (do dovršení 16ti let)

Probíhá mimo očkovací centrum a to v prostorách Karlovarské krajské nemocnice – pavilon B - v centru cestovní medicíny –, PO+ST+PÁ v čase od 9-14hod. Dítě je třeba na termín očkování předem zaregistrovat prostřednictvím rezervačního systému: https://registrace.mzcr.cz/ . 

 

Adresa očkovacího místa: Obchodní centrum Varyáda, Kpt. Jaroše 375/31, 360 06 Karlovy Vary - Dvory (centrum se nachází mezi Českou Spořitelnou a prodejnou BUSHMAN)

Veřejná doprava:  

Linka č. 2 Zastávka: OC Varyáda

Linka č. 16 Zastávka: OC Varyáda

 

Rezervační systém: https://registrace.mzcr.cz . Mějte připravenou kartičku pojištěnce, emailovou adresu, kam obdržíte kód ke stažení certifikátu a číslo mobilního telefonu, kam přijdou potvrzovací SMS zprávy.

Certifikát po dokončeném očkovacím cyklu je ke stažení na: ocko.uzis.cz

Dokumenty ke stažení

Partneři

Sponzoři

Děkujeme